SONUN BAŞLANGICI

 

SONUN BAŞLANGICI

Türkiye’ de sonun başlangıcının resmidir.
Bu günün çocukları, gençleri bilmezler, bize bu süt tozlarını okulda zorla içirtirlerdi. Köydeki ineğin, koyunun sütü bunun yanında sağlıksız ve besin değeri düşüktü.
Bu süt amerikandı ve mükemmeldi.

Bize yardım ediyorlardı. Onlar bizi seviyorlarsa, bizim de onları onlardan çok sevmemiz gerekiyordu. I love America şarkısı söylemeye başladık.

Yardım elden su gölden. Bize doğrudan gelir desteği veriyorlardı. Amerika bizim can dostumuzdu. Öl dese ölmeye hazırlık. Nitekim dediğimizi yaptık, onlara olan aşkımız için dünyanın öteki ucunda binlerce delikanlımızı şehit verdik.

Zeytinyağlı yiyemez, basma fistan giyemezdik. Sana, vita mükemmeldi. Beykoz sümerbank zulmünden kurtuluyor, hürriyete kavuşuyorduk… Artık nurlu ufuklarda kıyamete kadar mutlu, mesut, mesrur yaşayabilirdik.

Sonra… bugünlere geldik. Borç içinde, meteliğe muhtaç. Ayın başı gelmek bilmez.

Üretemez olduk. Eldeki avuçdakini, kilimi koltuğu da sattık. Dımdızlak kaldık. Ama hala mutluyuz. Yoksulluğumuzu hürriyet içinde yaşıyoruz. Ezanlarımız artık hoparlörlerden ovalara, dağlara yayılıyor. Kentlerde çok katlı binalara çarpıp yankılanıyor. Mutluluğumuz arşı aştı…Dünya alem yatıyor kalkıyor bizi kıskanıyor.

Yorum bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.