LAİKLİK KARŞITI SAVAŞ

LAİKLİK KARŞITI SAVAŞ

Ülkemizde laikliğe karşı olan bir taraf ile laikim diyen, laikliği savunan, cumhuriyet ilkelerinden yana olan taraflar arasında bu iktidarla başlayan ve sistematik bir artışla devam eden sesli-sessiz bir savaş yaşanmaktadır.
Önceki gün Gebze İlçemizde bir lisede mezuniyet törenine katılmak için gelen öğrenci ve veliler kısa kollu elbise ile geldiler diye törene alınmamış, itiraz edenlerin karşısına TSK’ nın Jandarması çıkarılmıştır.
Olayın basına yansıması sonrasında MEB Bakanı olaya neden olan okul müdürünü savunmuş ve bu olayın basında abartıldığı, okul yönetiminin yönetmeliği uyguladığı yönünde açıklamalarda bulunmuştur.
İktidar yetkilileri de tutumumuzda herhangi bir geri adım atmamız söz konusu değil şeklinde bildirimlerde bulunmuşlardır.
Bugün Gebze’de sözde STK ‘lar okul müdürünü ziyaret ederek “teşhircilik” konusunda okul müdürünce yapılan uygulamayı desteklemişlerdir.
Maarif Modeli ucubesi konusunda acaba normalleşme sağlanabilir mi diye hayale kapılanlar vurdumduymaz tutumlarınına ısrarla devam etmektedirler.
AntiLaik savaş ise hiç hız kesmeden sürmektedir.
Aynı gün daha da cesaretlenmiş antilaikçi gruplar İzmit merkezinde bulunan Fevziye camisinin avlusunda kimi insanların uygunsuz tarzda oturarak gelip geçen cemaatin abdestini ifsad ettiklerini ileri sürerek İzmit Belediyesinden oradaki bankların kaldırılmasını istemektedirler.
Yarın isteyecekleri şeyler arasında camiye 100 metre mesafede başı açık dolaşılmasının yasaklanmasıdır.
Yarın eğer böyle bir istekle ortaya çıkarlarsa şaşırmayalım. Çünkü gidiş o yöndedir.
Bilime, demokrasiye, çağdaş insan haklarına aykırı bu karar ve uygulamalara karşı şıimdi karşı çıkılmayacaksa ne zaman karşı çıkılacaktır.
Halk oyları ile yerel seçimlerde birinci parti yaptığı ana muhalefet partisi nerede?
Artık bu ölü toprağını üzerimizden atalım…
.

Yorum bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.