HELIKON DAĞINA ÇIKMAK TA VAR TARTAROS ÇUKURUNA GÖMÜLMEK DE…

HELIKON DAĞINA ÇIKMAK TA VAR TARTAROS ÇUKURUNA GÖMÜLMEK DE…

Bu sabah hayli erken uyandım. Niyetim Boeotia taraflarından dolaşıp geze geze Helikon dağına çıkmaktı.
Helikon dağında 9 kardeş yaşar. Bu 9 Musa’nın dokuzu da birbirinden güzeldir. Görenlerin gözleri kamaşır. Gördükleri gerçeklerden uzaklaşır, Elyseum hayalleri içinde bulutların üzerinde dolaşmaya başlarlar. Orada gam, kasavet, endişe kaygıdan uzakta yalnızca güzel duygular vardır. Dillerinde, sözlüklerinde yalan dolan, hırs, kin kibir, kıskançlık gibi sözcükler yer almaz. Hastalık nedir bilinmez. Sevgi vardır, yalnızca sevgi vardır. Onlar da bizim gibi yerler, içerler. İçip de hiç sarhoş olmazlar. Gelenlerin ise dikkatli olmaları gerekir. İçip de sarhoş olmak güzel değil. Çünkü sarhoş olup bu güzellikleri kaçırmak çok kötü.

Kim bunlar dediğinizi duyuyorum.

Kalliope, Kleio, Euterpe, Erato, Melpomeno, Polymnia, Terpsikhore, Talha ve Uranus.

Zephyros’un Chloris’in saçlarını okşayan ellerinden bana kadar ulaşan yelle karışmış kokusunu beklerken uzaklardan bir havlama sesiyle sarsıldım.

Benim randevu isteğimi aptal Hermes yanlış adrese götürünce işler tersine döndü. Tartaros kim o, ne istiyormuş burada diye homurdanırken Hades’ e şu işin gereğini yap diye işaret etmiş. Hades de Kerberos’ a elinin tersi ile git, buraya fazla yaklaşmadan, durdur demiş. Üç başlı köpek, aç kurttan beter zincirlerinden boşanmış üzerime, üzerime gelmeye başladı. Kaçsam o da olmaz, savaşmaya karar verdim. Köpeğin her tarafından fışkıran Lerna yılanlarına benzer varlıklarla boğuşmaya başladım. Kerberos’un dişleri ise parladıkça parlıyordu. Koluma, bacağıma her saldırışında bunu da atlattım diye şükrediyordum.
Neyse ki (dişi) Herakles koca palasıyla geldi kurtardı beni. Herakles ile oradan ayrılırken, dedim iyi güzel bu zebanilerden kurtuldum, kurkardın ama benim Musa’larla işlerim vardı, onlardan akıl danışacaktım. Ne olacak şimdi dedim. Herakles güldü, ben bile kan ter içinde kaldım. Nefes nefesin. Nabzın olmuş 180 şimdi git, yat sonra düşünürüz. Söz yine gideriz, engelleri birlikte aşarız dedi. İçime sinmedi ama inanır gibi yaptım. Şimdi uzandım, bir kahveyi hak ettim. Mine şimdi kahve yapıyor, sesini duyuyorum, kokusunu alıyorum.
Yaşamak güzel şey….
Elimden gelen tek şey yaşamak ve sevmek.
Herkese, kucağıma doldurabildiğim kadar sevgiler <3

Yorum bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.