GELECEĞİMİZE GİYDİRİLMEK İSTENEN DELİ GÖMLEĞİ MAARİF MODELİNE HAYIR

GELECEĞİMİZE GİYDİRİLMEK İSTENEN DELİ GÖMLEĞİ MAARİF MODELİNE HAYIR
Sevgili arkadaşlar Kocaeli/Gebze Anadolu Lisesi Bitirme törenine kolları açık kıyafet giymiş diye öğrenciler alınmamış ve güvenliği sağlamak amacıyla öğrenci ve velilerin karşısına TSK’ nın Jandarması çıkartılmıştır. MEB koltuğunda oturan kişi bu yanlış uygulamayı düzeltmeye değil savunmaya çalışmaktadır. Maarif Modeli adıyla Türkiye’nin geleceğine giydirilmeye çalışılan deli gömleğinin bir işaret fişeği olan bu çağdışı, anti demokratik, anti laik uygulamaların varacağı yer hiç kuşkusuz Afgan Taliban sistemidir.
Daha fazla geç kalınmadan toplumun tüm kesimleri 100 yıllık Cumhuriyetin tabuta sokulmasına karşı çıkmalıdır.
Sevgili arkadaşlar size aşağıda güzel iki madalya örneği göstereceğim. Art Deco tarzı, gümüşten oyma bu madalyalar 1929 yılında Çekoslovakya devletinden bir kurulun Mısırı ziyareti anısına bastırılmış. İkinci madalya dönemin Mısır Kralı I. Fuad’a aittir.
Lütfen akıl daraltıcı duyarlıklarımızı kısa süre için bile olsa bir yana bırakalım ve bu iki madalyaya dikkatle bakalım.
İki güzel kadından biri Çekoslovakya’yı diğeri Mısır’ı temsil ediyor. Beden hatları gördüğünüz gibi hayli belirgin. Bu ülkelerden birinin ahalisi çoğunlukla Arap ve Müslüman, diğerinin ahalisi çoğunlukla Slav ve Ortodoks’tur.
Her iki ülke de bu madalya yapıldı diye dinden çıkmıyor, cehennemlik falan da olmuyor. Soldaki model Mısır kadını başlığına da bakınız.
Madalyanın yapıldığı yer Mısır ve yapım tarihi 1929 yani günümüzden 95 yıl önce. Ne Çekoslovakya’da ve ne de Mısır’da en küçük bir şekilde yadırganmıyor, aksine büyük değer verilerek günümüze kadar ulaşıyor.
Lütfen gördüklerinizi ve okuduklarınızı bir kez daha değerlendirin. 100 yıl sonra ülkemizin getirildiği ve bundan sonra götürüleceği yeri düşünün. Herkesin inancı, inançsızlığı kendine ama tehlikenin büyüklüğünü görün ve gösteriniz…
Madalya ile ilgili daha geniş bilgiyi bu linkten alabilirsiniz.
VISITE OFFICIELLE / DE SA MAJESTE FOUAD I / ROI D’EGYPTE / A LA TCHECOSLOVAQUIE / XXVI-XXVIII JUIN / MCMXXIX
Mısır, Madalya, I. Fuad, Çekoslovakya’ya Resmi Ziyaret Madalyası, 1929, S.E.
Mısır, Fuad I, Kral olarak, 1922-1936, son derece nadir gümüş Art Deco tarzı “Mısır Kraliyet Turu”, Fuad’ın sağda fes giyen üniformalı büstü, çevresinde Arapça isim ve unvanlar., Yukarıda Mısır Krallığı ve Çekoslovakya’nın arması çiçekli sütunların üzerinde her iki ulusun el ele tutuşmuş kişileştirmeleri. Art Deco döneminin büyük madalyalı sanatçılarının muhteşem başyapıtlarıdır.,
ÖZELLİKLER
ÜLKE Mısır
YIL 1929
BİLEŞİM Gümüş
ÇAP 72
MADALYA OYMACI S.E. Vernier ve Delikanlı Saeud
Fiyat: SKU: 877835 /€ 6.890,00 US$ 7.430,17/ £ 5.820,05 /AUD 11.183,90/ CHF 6.661,15/CAD 10.212,77
06/14/24

Yorum bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.