BU GÜNÜN SAPTAMALARIM 04.07.2022

 

 

 

BU GÜNÜN SAPTAMALARIM 04.07.2022

 

Anladığım kadarıyla büyük çoğunluk eşit, adil, sömürüsüz, baskısız, özgür, hukukun egemen olduğu çağdaş, demokratik bir yönetim istemiyor.

Büyük çoğunluk sömürü sistemi aynıyla devam etsin ama ben sömürüden daha çok pay kapayım yasalar benden yana olsun derdinde.

Yalan mı?

Ülke ekonomisi battı, çarklar dönmüyor diyenler feci halde yanılıyorlar.
Kiminin kağnısı, olmayan yolun çukuruna saplanmış, teker dönmüyor, doğru.
Kiminin çarkları jet motoru gibi, fır fır dönüyor, bu daha doğru.
Kağnılar çağ dışı safra olarak görülüyor. Ötekisinde fiyatlar yükseldikçe karlar büyüyor.
Amaç, tercih ve istenen de bunlardır, sınıflar arası servet transferi.
Tek sorun kağnısı, olmayan yolun çukuruna saplanmış olanları susturmaktır.

Ben, çocukları PiSA’da falan başarılı oldular diye şu İsveç ve Finlandiya insanlarını çok akıllı sanıyordum. Onlar bizden de ahmakmışlar. Biz 70 yıl önce bulaştık NATO belasına, çıkamıyoruz. Hep zararını gördük Hiç yararını görmedik. RTE’in itirazları da sonuçsuz kaldı. Herifler balıklama atladılar. Farkında değiller, ayvayı yiyince anlarlar Yanyayı Konyayı…

 

bizde de şimdi bir halk oylaması yapılsa halkın çoğunluğu NATO’ya evet der. Okumuşlar ve kendisine bir paye biçmişler gerekçe olarak vıdı vıdılarına akademik gerekçeler üretirler. Onların dışında kalan halk ise Mustafa Kemal – Lenin dostluğunu unuturlar, Sovyet-Türk dayanışması ve yardımlaşması olmasaydı Sakarya savaşının ve Büyük Taaruzun başarı şansının çok, çok küçülmüş olacağını bilmezler, akıllarına getiremezler, peş peşe gelen devrimlerin Moskova, Ankara vb. Antlaşmalarından alınan güçle başarılabildiğini bilmezler. Yoktan var edilen ekonomi için alınan yardımları yok sayarlar. Etibank, Sümerbank, Basma ve Şeker Fabrikalarının, uçak yapma teknolojisinin gökten geldiğini düşünürler. Ortalarda milliyetçiyim diye dolaşanlar milleyetçiliği elleriyle garip işaretler yapmak sanırlar. ABD ‘nin Lozan Barış Antlaşması yani bu ülkenin tapu senedinin hala tanımamış, kabul etmemiş bir zebaniler ülkesinin kuyruğuna takılırsan ve NATO’ ya evet derler. Tutturmuşlar bir anti komünizm borusu durmadan öttürüyorlar. Bir kısmı da o günlerde yapılanları, yıkmayı, haraç mezat satmayı kendisine kılavuz kabul etmiş.

Elimizden bir şeyler kayıp gidiyor.

“TEHLİKENİN HALA FARKINA VARMADIK MI”

 

ABD, İnsan Hakları ve Demokrasi kavramları asla yan yana gelmedi, gelemez.Dün Ohio’da yaşanan bir polis kovalamacasında zenci bir genç tam 60 kurşunla vurularak öldürüldü. Protestoların yükselmesinden korkulduğu için 4 temmuz kutlamaları iptal edildi.

 

Yorum bırakın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.